Opening Hattelerplaza op 12 oktober
Op vrijdag 12 oktober is de feestelijke opening van een nieuw Cruyff Court en een mulitsportveldje in de wijk Stadsveld in Enschede West. De aanleg van de naast elkaar gelegen sportveldjes, samen genaamd ‘Hattelerplaza’ is het resultaat van samenwerking tussen de Cruyff Foundation, De Krajicek Foundation, Alifa, de nabijgelegen scholen, de wijkraad, bewoners en de gemeente.
De velden zijn bedoeld voor kinderen uit de wijk en de leerlingen van de scholen en kinderopvangcentra in de buurt, de Triangel, junior college ’t Zwering, het Palet, KVO Picollo, en BSO het Kasteel. De vroegere sportveldjes waren hard aan renovatie toe. Na de presentatie van de plannen voor een plaza in de huidige opzet in de zomer van 2011 is een beheercommissie opgericht die toeziet op het gebruik. In deze commissie werken de wijkraad , bewoners, scholen , politie, Alifa, woon- en zorgcentrum de Hatteler en gemeente samen aan het bevorderen van het sporten door kinderen.
Erkend leerwerkbedrijf
De Cruyff Foundation biedt de leergang ‘meedoen, leren, winnen’. Hierbij leren jongeren onder begeleiding zelf een evenement te organiseren op het Cruyff Court. Combinatiefunctionarissen van de gemeente Enschede die de functie van vakleerkracht bewegingsonderwijs combineren met jongerenwerk, verzorgen na schooltijd activiteiten op de velden. Omdat Hattelerplaza een erkend leerwerkbedrijf is, sluiten stagiair(e)s van het ROC van Twente daarbij aan.
Opening
Op 12 oktober vinden de hele dag sportieve evenementen plaats om de opening te vieren. Vanaf 15.00 uur is het officiele gedeelte van het programma. Wethouder Welman opent om 15.45 uur het Hattelerplaza samen met FC Twente speler Dmitri Bulykin, oud- NBA basketballer Henk Pieterse, Carole Thate (Cruyff Foundation) en Erik van Veen (Krajicek Foundation). De Cruyff Foundation heeft een deel van de kosten van de aanleg van de beide veldjes betaald. De Kraijcek Foundation geeft ieder jaar een geldbedrag voor aanschaf van materialen en het organiseren van activiteiten.
Naar verwachting nemen zo’n duizend kinderen deel aan de diverse festiviteiten op 12 oktober.
