Buddy to Buddy’ dubbel winnaar landelijke GemeenteDelers-competitie

Gisteren
Wel op de Home/Uitgelicht Nieuws
Martijn Beekman-VNG Uitvoeringscongres 2025

Gemeente Enschede is samen met de gemeenten Groningen, Gouda, Zwartewaterland en Utrecht winnaar van de GemeenteDelers-hoofdprijs 2025. Naast de juryprijs won gemeente Enschede óók de publieksprijs.

De gemeente won met het initiatief ‘Buddy to Buddy: sociaal contact is de sleutel tot wederzijdse integratie’. Buddy to Buddy verbindt een Nederlandse stadsgenoot aan nieuwkomers met een vluchtelingenachtergrond. Dat gebeurt op basis van gelijkwaardigheid en gedeelde interesses. Nieuwkomers worden zo onderdeel van de lokale gemeenschap. Het versterkt het sociale netwerk en de taalvaardigheid én voorkomt eenzaamheid. De gemeente won de juryprijs in de categorie ‘Gezond leven en ouder worden’. Voor de publieksprijs kozen de 4206 mensen die stemden het vaakst voor dit initiatief.

Sociale inclusie met Buddy to Buddy

Een wereld waarin mensen maximaal van elkaar mogen verschillen en tegelijkertijd maximaal verbonden zijn. Dat is waar Buddy to Buddy aan bouwt. Contact en levensverhalen kunnen bruggen slaan tussen mensen en een bijdrage leveren om polarisatie tegen te gaan. Verbindingen en vriendschappen zorgen voor begrip en wederzijdse integratie op alle lagen in de samenleving. Van individueel tot gemeenschappelijk tot landelijk niveau. Inmiddels is Buddy tot Buddy actief in meer dan 20 gemeenten.

Wethouder Kampman is erg trots op de mensen achter dit initiatief. ‘De betekenis van deze samenwerking in onze gemeente is enorm. Mensen staan open voor vriendschappen en elkaars achtergrond. De belangstelling is zo groot dat er zelfs al een wachtlijst is voor deelname. Een positieve ontwikkeling richting een inclusieve stad’.

GemeenteDelers is een landelijke competitie met als doel om kennis te delen. Gemeenten kunnen op deze manier bewezen successen hergebruiken. Hiervan profiteren inwoners, ondernemers, gemeenten en regio’s. De bekendmaking van de winnende initiatieven vond op 20 november plaats tijdens het jaarlijkse VNG-uitvoeringscongres.

Foto: Martijn Beekman | VNG Uitvoeringscongres 2025
Op de foto: Projectteam Buddy to Buddy Enschede