Groenblauw Schreurserve van start
Project GroenBlauw Schreurserve is begonnen. Half april zijn de werkzaamheden begonnen.
We maken de Minkmaatstraat, Dahliastraat en Pinksterbloemstraat klaar voor het weer van de toekomst. We delen de werkzaamheden op in stukken. Zo verkleinen we de overlast en houden we de straten zoveel mogelijk open.
In een deel van de Minkmaatstraat vervangen we het riool voor afvalwater. Ook leggen we een extra riool voor schoon water aan. In de Pinksterbloemstraat en de Dahliastraat leggen we een extra riool voor schoon water aan. Langs Sportpark Schreurserve graven we een beek. Het water uit de nieuwe riolen stroomt hierheen. Een deel van het water zakt hier de grond in. De rest verdwijnt in de Roombeek.
In de straten komt meer ruimte voor planten en bomen. Dit is goed voor de dieren en zorgt voor verkoeling van de omgeving. Ook vangen deze groene plekken regenwater op. We gebruiken verschillende bloeiende soorten die van nature in Nederland voorkomen. De nieuwe inrichting van de straten hebben we samen met de bewoners ontworpen.
Een apart riool voor schoon regenwater heeft voordelen. Als het hard regent, komt er minder regenwater in het afvalwaterriool. Dit maakt de kans kleiner dat het riool overstroomt. Een riool voor schoon water is een speciale buis met gaatjes. Regenwater stroomt via de straatgoot en putjes de buis in. Via de gaatjes in de wand zakt het water in de grond. Dit is goed, want zo verdroogt de grond niet als het een tijd lang droog is.
Als er te veel regenwater voor de grond is, dan voert de buis het water weg. Andersom werkt het ook. Als het grondwater te hoog staat, kan dit door de gaatjes de buis instromen. Zo verdwijnt ook het grondwater naar de Roombeek.
Vragen over dit project? E-mail naar groenblauw-schreurserve@enschede.nl.