Hogeland-Noord: samen werken aan een energiezuinige wijk

Gisteren
Niet op de Home/Nieuwsoverzicht
centrum burgemeester in Hogeland

Burgemeester Roelof Bleker bracht kortgeleden een bezoek aan Hogeland-Noord. In de wijk worden op dit moment zo’n 170 woningen geïsoleerd.

Dit is onderdeel van de proef die er loopt binnen de Renovatiedeal Twente. Dit project is een samenwerking tussen:

  • het ministerie van BZ
  • de gemeenten Almelo, Hengelo en Enschede
  • de woningcorporaties

Samen willen we ervoor zorgen dat vóór 2030 het aantal huishoudens met energiearmoede is gehalveerd.

In gesprek met bewoners

Tijdens een wandeling door de wijk sprak de burgemeester met bewoners en betrokken partners. Hij bezocht ook een woning. Er werd gesproken over de aanpak, de voortgang en de voordelen van deze gezamenlijke werkwijze.

Huurders én huiseigenaren doen mee

De proef in Hogeland-Noord richt zich op de huurwoningen van woningcorporatie Ons Huis en op particuliere woningeigenaren. Duurzaam bouwadviseur Reimarkt nam de één op één gesprekken met de particuliere eigenaren voor haar rekening. De bewoners werden geadviseerd en tijdens het hele traject ontzorgd. Onder andere bij het aanvragen van de beschikbare subsidies.

Samen maken we de wijk duurzamer 

Doordat de werkzaamheden in 1 bouwstroom plaatsvinden, blijven de kosten én de overlast voor bewoners beperkt. De proef laat zien dat samenwerken echt loont. Gemeente, woningcorporatie, aannemer Koopmans, Reimarkt én bewoners steken samen de handen uit de mouwen. Samen voor een duurzamer Hogeland-Noord. Een wijk waar het prettig, comfortabel en betaalbaar wonen blijft.