Meer beschikbaarheid huishoudelijke hulpen

20 mei 2025
Wel op de Home/Uitgelicht Nieuws
Afwas

Begin februari had een aantal zorgaanbieders geen ruimte meer om nieuwe cliënten aan te nemen voor huishoudelijke hulp.

 Er waren te weinig medewerkers om die hulp te verlenen. We zagen ons genoodzaakt tot maatregelen.

De afgelopen periode werkten wij samen met de zorgaanbieders aan betere beschikbaarheid van de huishoudelijk hulp. Er is extra personeel geworven. We kregen beter zicht op de wachtlijsten. De beschikbaarheid is op dit moment op peil. Inwoners krijgen weer de huishoudelijke hulp die is geïndiceerd.

Beperkte keuzevrijheid blijft

Vooral de maatregel die de keuzevrijheid beperkt, had effect. Daar gaan we mee door. We verwijzen inwoners naar de zorgaanbieder die het snelst hulp beschikbaar heeft. Inwoners mogen hun voorkeur aangeven. Als de aanbieder van hun voorkeur hulp beschikbaar heeft, dan kan de inwoner daar naartoe worden verwezen. De overige maatregelen (inkorten van de hulp met 15 minuten of 1 keer in de 2 weken in plaats van wekelijks) zijn zeer terughoudend ingezet.

Mogelijk tegen de zomer opnieuw tekorten

Het tekort aan huishoudelijke hulpen is hiermee niet blijvend opgelost. Zorgaanbieders verwachten tegen de zomer opnieuw tekorten, ondanks de extra werving. Ook voor de langere termijn blijft de arbeidsmarkt krap.